Ми з Вами живемо в Україні

09.07.2019
UTMart UTMart

Ми з Вами живемо в Україні - прекрасній та Богом даній нам країні.

Україна має дуже багату історію, культуру та природу. Ми живемо тут разом з Вами, мій шановний читач, і кожен з нас має в своєму серці частинку нашої Батьківщини.

Разом з тим, кожен з нас уявляє та бачить Україну по-своєму, згідно свого уявлення та світосприйняття.

У кожного вона своя.

Запрошую вас поглянути на Україну мовою та очима цифр та фактів. Досить великими, але показовими мазками. Побачити те, що є на даний час – липень 2019 року.

Починаємо.

Територія.

Територія України становить 603628 км2, це робить нашу країну 45-ою за розміром у світі. Також ми є 4-ми у Європі після росії (17098 тис. км2), Туреччини (783562 км2) – ці країни переважно розташовані в Азії (але є і європейські частини), а також Франції (640679 км2) – європейської країни, що має заморські регіони та округи, які є невід'ємною частиною Французької Республіки. Також Україна найбільша країна, яка повністю розташована в Європі.

Населення

Населення України, за даними Держстату, становить 42055934 станом на 01.05.2019 року (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя). За цим фактом наша країна 33-я за чисельністю населення у світі; 6-а у Європі та 8-а, якщо брати до уваги європейські території азійських країн.

Щільність населення України складає 70,4 людини на км2 та за цим показником ми 112-ті на планеті та 32-гі серед європейських держав.

Економіка

Україна належить до індустріально-аграрних країн, які мають складну економіку та великий промисловий потенціал.

Давайте поглянемо на місце, яке ми займаємо у світі та обсяг економіки у доларах США (далі $ або USD).

Загальний обсяг номінального ВВП України у 2018 році, за даними МВФ, склав 124,603 млрд. USD – це 57-ме місце у світі, а за паритетом купівельної спроможності його значення рівняється 390,336 млрд. USD – що виводить нашу Батьківщину аж на 47-ме місце серед економік відомої нам частини Всесвіту.

Ті самі показники на кожного українця мають наступний вигляд.

ВВП України на кожного мешканця у 2018 році становив 2963 USD – це 128-ме місце у Світі, і це дозволило нам скласти компанію таким поважним країнам як Філіппіни, Бутан, Лаос, Єгипет, В'єтнам, Папуа-Нова Гвінея і, звісно же, Гондурас. Для порівняння: середній світовий показник минулого року становив 11355 USD.

А за паритетом купівельної спроможності це мало такий вигляд, а саме 9283 USD на кожного українця, що відразу піднесло нас на 111-ту сходинку серед існуючих країн та територій. Нашими компаньйонами  стали Ямайка, Йорданія, Філіппіни, Марокко, Гайана, Беліз та Гватемала, але ми суттєво відстаємо від визнаних лідерів – Монголії, Шрі-Ланки, Парагвая, Лівії, Намібії та, відповідно, Королівства Есватіні (більш відомого як Свазіленд).

Середньосвітове значення цього показника склало 16779 USD на кожну людину, відмежувавши собою Сербію та Гренаду, розташував їх, відповідно, на 78-ій та 79-ій сходинках.

Ось така досить коротенька характеристика України у її нинішньому стані за територією, населенням, станом економіки та її місцем у Світі за цими показниками.

Не маю бажання іронізувати та принижувати свою Батьківщину. Тому наводжу тільки цифри та факти, які доступні кожному, а висновки кожен буде робити свої.

Для себе висновки я вже зробив та заснував торгову платформу UTMart – для просування виключно товарів українського виробництва спочатку в Україні, а трохи пізніше і по всьому Світу.

Далі, звісно, буде…

 

Морозан Владіслав

Засновник UTMart

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук